הגיע גם הרגע שלך ואת רוצה לבחור שמלת כלה? מתלבטת בין סלון כלות לבין סטודיו שמלות כלה? הנה מדריך קצר על יתרונותיו של סטודיו לעיצוב שמלות כלה

ברגע שאמרת "כן!" לבחיר ליבך התחלת לחשוב על שמלת הכלה. למעשה, סביר להניח שהשמלה יושבת לך בראש לא מאתמול (והרבה עוד לפני שהבחורצ'יק שלף את הטבעת). בקיצור, מזל טוב, הגיע גם הרגע שלך. זהו הרגע שבו חלומות על גזרות ובדים עומדים להפוך למציאות. שמלת כלה חייבת להיות אלגנטית, סקסית, צנועה, מקסימה, מדהימה, עוצרת נשימה וכל הסופרלטיבים נכונים. כעת, נשאלת השאלה, סלון כלות או סטודיו לשמלות כלה?

מה ההבדל בין סלון כלות לבין סטודיו לשמלות כלה?

כל כלה אשר מתלבטת בעניין השמלה המיועדת יכולה לבחור בשני אפיקים אל "הארץ המובטחת". היא יכולה "ללכת על" סלון כלות, מקום שבו לא רק מעצבים את השמלה אלא גם מספקים שירותים נלווים (ספר, איפור וכו'), או להפריד בין שמחה לששון ולרכוש שמלת כלה בסטודיו של מעצבת. כעת, התספורת והאיפור יושלמו במקום אחר. מה עדיף? ובכן, לכאורה מדובר בשאלה של אופי, אבל בפועל קיימים מספר יתרונות בולטים שיכולים להטות את הכף לטובת הסטודיו.

מהם היתרונות של סטודיו שמלות כלה?

היות ועיצוב שמלות כלה הוא אמנות, הכירי את היתרון הראשון של הסטודיו על פני הסלון. בעוד סלון כלות מציע מגוון שירותים לכלה, בסטודיו הדגש הוא על פרמטר אחד, הפרמטר המרכזי – השמלה. כפי שכבר אמרנו קודם לכן, וכפי שאת בטח יודעת, השמלה היא העניין. כאשר כל הפעילות מתמקדת בראש ובראשונה בשמלה, ללא גלישה לנושאים נוספים, התוצאה תהיה מקצועית ומדויקת יותר.

יתרון נוסף טמון בבעלי המקצוע השונים שאליהם תפני מלבד המעצבת. קרי, הספר, המאפרת וכו'. דמייני לעצמך מצב שבו את מתלהבת מעל הראש מעיצוב מסוים משמלה בסלון כלות, אך לא "משתגעת" (בלשון המעטה) על המאפרת או הספר שבמקום. מדובר בסיטואציה שיכולה בהחלט לגרום להתלבטויות. מנגד, אם תבחרי שמלת כלה בסטודיו מקצועי, עם מעצבת אשר דואגת לשרת אותך מהרגל ועד הכתפיים, את לא צריכה לדאוג כלל. את הספר והאיפור תבחרי היכן שתרצי והם אלה אשר יתאימו את עצמם אלייך ולא להפך.

יתרה מזו, כל סטודיו לעיצוב שמלות כלה עובד בשיתוף פעולה עם מספר מאפרים, ספרים ואנשי מקצוע המציעים שירות מסור (ופעמים רבות, גם הנחה משמעותית). למשל, בסטודיו שלי אני מאפשרת לכלות לבחור בעצמן כל ספר או מאפרת (ואפילו את הספר שלהן מהבית שהן מכירות כבר שנים). אם הכלה מתחבטת בנושא, אני שמחה לחבר אותה לספרים ומאפרים נהדרים אשר אני עובדת עמם במשך שנים ויכולה "לחתום" על מקצועיותם בעיניים עצומות. לא זו אף זו, כל "כלה של פפה" זוכה אצל הספרים והמאפרים הללו ליחס VIP. כיאה לחברים.

מדי שנה, מבקרות בסטודיו שלי אין ספור כלות אשר רוצות מצד אחד להזמין שמלת כלה באזור המרכז, אך מצד שני עומדות להתחתן באזורים מרוחקים, לדוגמה, בצפון או בדרום. בסיטואציות אלה, הכלה נהנית גם משמלה כלה מהממת וגם מבחירה אישית של אנשי המקצוע הקרובים למקום מגוריה (אליהם היא תגיע, יפה ולבנה, ביום החופה).

לסיכום,

הבחירה במקום שבו תעצבי את שמלת הכלה שלך חשובה לפעמים לא פחות מהגזרה, המחשוף, הבד והשסע. היות וזהו תהליך אישי, הנוגע באין ספור שיקולים כגון חלומות מול מציאות, רצוי מול מצוי, אל תוותרי על עיצוב שמלת כלה במקום שבו את מרגישה הכי בטוחה. קרי, לא במקום בו את חשה מחויבת לעשות את הכל בבת אחת (תספורת, איפור וכו').

בסטודיו לעיצוב שמלות כלה מתמקדים אך ורק בשמלה. זוהי גישה אשר רואה את השמלה במרכז ומכירה בכך שאיפור, תספורת או נעליים הם החלקים המשלימים שצריכים להתכתב עם השמלה (ולא להיפך).
בסטודיו שלי תוכלי להתרשם ממגוון קולקציות מהשנים האחרונות וכן מקולקציית שמלות כלה 2016.